יש לכם שאלות ? פשוט התקשרו אלינו: טלפון: 077-4362672

מאמר: כמה עולה לשכפל מפתח לרכב

כמה עולה לשכפל מפתח לרכב ?

מדי יום כמעל 20 שיחות בממוצע אנו שומעים את השאלה "כמה עולה לשכפל מפתח לרכב?" לשאלה הצרה הזו תשובה פשוטה בדיוק כפי שאפשר לענות על השאלה "כמה עולה רכב?".
מחירו של המפתח תלוי ומשתנה במספר גורמים בדיוק כפי שמשתנה ותלוי מחירו של כלי התחבורה עליו אנו נוהגים, וככל שיקר יותר כלי הרכב כך יקר יותר המפתח בהתאמה.

הפלא הגדול ביותר של הלקוחות הוא כאשר הם שומעים כי ההפרש בין המחיר ב- CARKEY4U מפתח לרכב לבין זה אשר הוצע להם במוסך המרכזי נאמד בהפרשו ביותר מ- 60% !!!

כך לדוגמא אני זוכר בתחילת דרכי פנה אלי עורך דין צעיר שרכש ג/יפ היונדאי טוסון יד שניה והלה התעניין בשלט נוסף לאזעקה ומפתח נוסף לרכב. כאשר הלקוח סיים לקבל את השירות נפנפף בפני בשלל החדש וטען כי בחברה נדרש לשלם בעבור הסט כ- 1100 ש"ח ואילו אני דרשתי בסך הכל 280 ש"ח בעבור השלט המקורי והמפתח הנושא את לוגו החברה גם יחד.

אם כן, נשאלות השאלות הבאות:

כיצד נקבע מחירו של המפתח ?, כיצד יתכן הפרש כה גדול בין זה שמוצע על-ידי המוסך לבין זה שניתן על-ידי מנעולן ? וכיצד יתכן שמפתח לרכב עשוי לעלות עד כדי 3000 ש"ח ?
לפני שאכנס לפרטים לאלו אשר רוצים להעמיק ולהבין לתוכנו של עניין אסכם בשתי מילים עבור אלו אשר מסתפקים בהסבר קצר ומשכנע ואפנה אותם אל מרכז המפתח על מנת שיהנו ממחיר ושירות ללא תחרות ולהלן ההסבר –

פערי תיווך

המוסכים המורשים מעסיקים מכונאים ולא מנעולנים, על מנת לשכפל מפתח בעבור הלקוח הם נאלצים להיעזר בקבלן משנה דהיינו מנעולן אשר יספק להם את השירות, ועל כן המוסך נהנה מתיווך העסקה בה הוא מזמין מנעולן אשר יספק עבורו את השירות והלקוח משלם למעשה לשני בעלי מקצוע כאשר בפועל רק מהם מבצע את העבודה .

צרו עמנו קשר עוד היום וחסכו את פערי התיווך, נשמח לסייע בכל שאלה ותשובה – מפתח לרכב בע"מ

לאלו אשר רוצים להעמיק ולהבין כיצד מתומחר המפתח, מהם ההבדלים בין סוגי המפתחות וכיצד נקבע המחיר ניתן להמשיך ולקרוא בהרחבה בהמשך המאמר:
ונעשה סדר לעניין העלויות.
החל משנת 1997 החלו להילחם במכת הגנבות ברכבים והושתל בתוך המפתח שבב מיקרוני (צ'יפ) הנקרא אימובילייזר ניתן לראות בתמונה דוגמא לשבב אימובילייזר של מפתח לרכב המצויים בתוך מפתחות והשלטים של כל הרכבים:

שבב אימובילייזר

אם כן בשלהי 1997 החלו לשתול את השבב הזה בתוך מפתחות הרכבים ולמרות שהמפתח שברשותנו נראה מפתח פשוט לחלוטין מדובר במפתח חכם מאוד. מפתח בעל יכולות זיהוי ייחודיות אשר מסכלות גנבות רכבים ומונעות מגנבים לשכפל את המפתח. עם הזמן גנבי הרכבים השתכללו ומצאו שיטות לשכפל את השבבים המתוחכמים ולכן נאלצו יצרניות הרכבים להקשיח את האלגוריתמים שבשבבים. לפיכך נוצר מצב בו התייקרו העלויות של המפתחות.


המפתחות של הרכבים מתחלקים ל- 3 קבוצות:


1. מפתח אימובילייזר לרכב – מפתח רגיל בתוספת שבב מחירם של מפתחות אלו נעים בין 130 ש"ח ל- 380 ש"ח.

2. מפתח שלט אימובילייזר – מפתח רגיל בתוספת שבב ושלט לפתיחת הרכב ותא המטען והדלתות מרחוק, מחירם של מפתחות אלו נע בין בין 240 ש"ח – 2800 ש"ח.

3. KEYLESS ENTRY מפתח חכם (שלט חכם) – רכבים רבים החל משנת 2013 מצוידים בשלטים חכמים. כאשר אנו מתקרבים לרכב אין צורך ללחוץ על השלט, הרכב יזהה את השלט החכם בכיס ויאפשר פתיחה של דלת הרכב. לאחר שאנו נכנסים לרכב מה שנותר לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההנעה "PUSH START BUTTON" ולהניע את הרכב ללא סיבוב מתג ההצתה. מדובר בשלט עם להב נסתר (להב חירום) המשמש לפתיחת הרכב במצב חירום כאשר הסוללה במפתח החכם התרוקנה או כאשר המצבר אינו תקין ברכב. ניתן לראות מפתח לרכב כזה במגוון רכבי BMW, מרצדס, טויוטה, מזדה, ניסן, יונדאי קאיה ובכלל הרכבים החדשים היום כולם עוברים לכיוון מפתחות חכמים. מפתח חכם לרכב ניתן לשכפול אצלנו במפתח לרכב בע"מ, יש לנו מקוריים, תחליפיים והכל על פי דרישת הלקוח.

המוסך דורש ממני כ- 1000 ש"ח בעבור שכפול מפתח ואילו CARKEY4U מציע לי את אותו השירות ב- 280 ש"ח – כיצד זה יתכן ?

הליך שכפול וקידוד המפתח מורכב ממספר שלבים. ראשית יש לחתוך את להב המפתח בעזרת מכונה, פעולה זו מצריכה את מיומנותו כישוריו והציוד המתאים של המנעולן ולפיכך נאלץ המוסך להיעזר בשירותיו של מנעולן חיצוני ולשלם לו בעבור השירות (מרכיב 1 בעלות המפתח). שנית, יש לקודד את השבב שבמפתח על מנת שהרכב ילמד את המפתח ויכיר בו כמפתח מורשה במערכת האימובילייזר, שלב זה מצריך חיבור של מחשב נייד / מחשב ייעודי אל יחידת המחשוב המרכזית של הרכב. בשלב זה נדרש לעתים המוסך או המנעולן אף לצור קשר עם יצרנית הרכב שבחו"ל על מנת לקבל ממנה PIN CODE (מעין קוד המורכב מ- 4 – 8 ספרות) אשר מוזן אל המחשב ומאשר הוספת מפתח לרכב. שלב זה כרוך אף הוא בעלות כספית בחלק מהמקרים והלקוח מחויב בגינו להלן "קידוד המפתח". השלב האחרון, קידוד השלט החכם, אז יש לנו מפתח שפותח את הדלתות ומניע את הרכב כעת נותר לנו לגרום ללחצנים שבשלט לפתוח מרחוק את הדלתות ולנעול מרחוק את הרכב פעולה נוספת אשר מצריכה קידוד טכני של איש מקצועי.
כל הפעולות האמורות משוכללות ונאמדות במחירו של המפתח לרבות עלות השלט המפתח והשבב בו מאובזר המפתח היוקרתי שלנו…

חסכו את עלויות התיווך – על כן, כאשר פונים למוסך אין ביכולתו לחתוך את המפתח בעצמו ולעתים אין ביכולתו לייצר PIN CODE ולכן הוא נזקק לשירותי מנעולן אלו מהווים תוספת ניכרת למחיר של המפתח אותה יכול לחסוך הלקוח כאשר הוא פונה ישירות למנעולן שלנו.

דילוג לתוכן