יש לכם שאלות ? פשוט התקשרו אלינו: טלפון: 077-4362672

שכפול מפתחות לרכב רק אצל מנעולן!

כמה עולה לשכפל מפתח לרכב ?

מדי יום אנו שומעים בממוצע מעל 20 פעם את השאלה "כמה עולה לשכפל מפתח לרכב?" לשאלה הזו תשובה פשוטה. זה בדיוק כפי שאפשר לענות על השאלה "כמה עולה רכב?".
מחירו של המפתח תלוי ומשתנה במספר גורמים בדיוק כפי שמשתנה ותלוי מחירו של כלי התחבורה עליו אנו נוהגים, וככל שיקר יותר כלי הרכב כך יקר יותר שכפול המפתח בהתאמה.

הפלא הגדול ביותר של הלקוחות שלנו הוא כאשר הם שומעים כי ההפרש בין המחיר ב- CARKEY4U לשכפול מפתח לרכב לבין זה אשר הוצע להם במוסך המרכזי נאמד בהפרשו ביותר מ- 60% !!! תבדקו אותנו.

כך לדוגמא אני זוכר בתחילת דרכי פנה אלי עורך דין צעיר שרכש ג'יפ יונדאי טוסון יד שניה והתעניין בשלט נוסף לאזעקה ומפתח נוסף לרכב. כאשר הלקוח סיים לקבל את השירות אצלנו הוא אמר כי במוסך שלו הוא נדרש לשלם בעבור סט המפתחות כ- 1100 ש"ח ואילו אני דרשתי ממנו בסך הכל 280 ש"ח בעבור השלט המקורי והמפתח הנושא את לוגו החברה גם יחד.

אם כן, נשאלות השאלות הבאות:

כיצד נקבע מחירו של המפתח ?, כיצד יתכן הפרש כה גדול בין זה שמוצע על-ידי המוסך לבין זה שניתן על-ידי מנעולן ?כיצד יתכן שמפתח לרכב עשוי לעלות עד כדי 3000 ש"ח ?
לפני שאכנס לפרטים לאלו אשר רוצים להעמיק ולהבין לתוכנו של עניין זה אסכם בשתי מילים עבור אלו אשר מסתפקים בהסבר קצר ומשכנע ואפנה אותם אל מרכז השירות שלנו על מנת שייהנו ממחיר ושירות ללא תחרות ולהלן ההסבר –

שכפול וקידוד מפתחות לרכבי VAG

למה יש פערי תיווך עצומים בשכפול מפתחות לרכב?

המוסכים המורשים מעסיקים מכונאים ולא מנעולנים, על מנת לשכפל מפתח בעבור הלקוח הם נאלצים להיעזר בקבלן משנה דהיינו מנעולן אשר יספק להם את השירות, ועל כן המוסך נהנה מתיווך העסקה בה הוא מזמין מנעולן אשר יספק עבורו את השירות והלקוח משלם למעשה לשני בעלי מקצוע כאשר בפועל רק מהם מבצע את העבודה .

צרו עמנו קשר עוד היום וחסכו את פערי התיווך, נשמח לסייע בכל שאלה ותשובה – מפתח לרכב בע"מ

לאלו אשר רוצים להעמיק ולהבין כיצד מתומחר המפתח, מהם ההבדלים בין סוגי המפתחות וכיצד נקבע המחיר ניתן להמשיך ולקרוא בהרחבה בהמשך המאמר:

החל משנת 1997 החלו להילחם במכת הגנבות ברכבים והושתל בתוך המפתח שבב מיקרוני (צ'יפ) הנקרא אימובילייזר ניתן לראות בתמונה דוגמא לשבב אימובילייזר של מפתח לרכב המצויים בתוך מפתחות והשלטים של כל הרכבים:

בתצלום ניתן לראות כיצד נראה "שבב אימובילייזר" עשוי פחם, שבב איכותי שאינו נשבר ועמיד בפני שינויי מזג אוויר.

אם כן בשלהי 1997 החלו לשתול את השבב הזה בתוך מפתחות הרכבים ולמרות שהמפתח שברשותנו נראה מפתח פשוט לחלוטין מדובר במפתח חכם מאוד. מפתח בעל יכולות זיהוי ייחודיות אשר מסכלות גנבות רכבים ומונעות מגנבים לשכפל את המפתח. עם הזמן גנבי הרכבים השתכללו ומצאו שיטות לשכפל את השבבים המתוחכמים ולכן נאלצו יצרניות הרכבים להקשיח את האלגוריתמים שבשבבים. לפיכך נוצר מצב בו התייקרו העלויות של המפתחות.

מהם השלבים בשכפול מפתח לרכב

בגדול קבוצת המפתחות של הרכבים מתחלקים ל- 3 קבוצות:
1. מפתח אימובילייזר לרכב – מפתח רגיל בתוספת שבב מחירם של מפתחות אלו נעים בין 90 ש"ח ל- 280 ש"ח.

דוגמה למפתח אימובילייזר לרכב (מפתח המכיל שבב מקודד) במקרה זה מדובר במפתח של מזדה ואולם קיים גלם מתאים כמעט לכל יצרן ודגם.

2. מפתח שלט אימובילייזר – מפתח רגיל בתוספת שבב ושלט לפתיחת הרכב ותא המטען והדלתות מרחוק, מחירם של מפתחות אלו נע בין בין 240 ש"ח – 2800 ש"ח.

שכפול מפתח לרכב

מפתח תחליפי משולב שלט לרכב בצורת מפתח שלט פולקסווגן מתאים כמעט לכל היצרנים ולכל הרכבים בקידוד והתאמה אישית

3. KEYLESS ENTRY מפתח חכם (שלט חכם) – רכבים רבים החל משנת 2013 מצוידים בשלטים חכמים או שלטי קרבה. כאשר אנו מתקרבים לרכב אין צורך ללחוץ על השלט, הרכב יזהה את השלט החכם בכיס באמצעות אנטנות הפרוסות במרכב הרכב וזה יאפשר פתיחה של דלת הרכב ללא לחיצה על השלט הרחוק. לאחר שאנו נכנסים לרכב מה שנותר לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההנעה "PUSH START BUTTON" ולהניע את הרכב ללא סיבוב מתג ההצתה. מדובר בשלט עם להב נסתר (להב חירום) המשמש לפתיחת הרכב במצב חירום כאשר הסוללה במפתח החכם התרוקנה או כאשר המצבר אינו תקין ברכב. ניתן לראות מפתח לרכב כזה במגוון רכבי BMW, מרצדס, טויוטה, מזדה, ניסן, יונדאי קאיה ובכלל הרכבים החדשים היום כולם עוברים לכיוון מפתחות חכמים. מפתח חכם לרכב ניתן לשכפול אצלנו במפתח לרכב בע"מ, יש לנו מקוריים, תחליפיים והכל על פי דרישת הלקוח.

המוסך דורש ממני כ- 1000 ש"ח בעבור שכפול מפתח ואילו CARKEY4U מציע לי את אותו השירות ב- 280 ש"ח – כיצד זה יתכן ?

הליך שכפול וקידוד המפתח מורכב ממספר שלבים. 

א. שכפול מפתח הברזל – ראשית יש לחתוך את להב המפתח בעזרת מכונה, פעולה זו מצריכה את מיומנותו כישוריו והציוד המתאים של המנעולן ולפיכך נאלץ המוסך להיעזר בשירותיו של מנעולן חיצוני ולשלם לו בעבור השירות (מרכיב 1 בעלות המפתח).

ב. קידוד אימובילייזר – שנית, יש לקודד את השבב שבמפתח על מנת שהרכב ילמד את המפתח ויכיר בו כמפתח מורשה במערכת האימובילייזר, שלב זה מצריך חיבור של מחשב נייד / מחשב ייעודי אל יחידת המחשוב המרכזית של הרכב. בשלב זה נדרש לעתים המוסך או המנעולן אף לצור קשר עם יצרנית הרכב שבחו"ל על מנת לקבל ממנה PIN CODE (מעין קוד המורכב מ- 4 – 8 ספרות) אשר מוזן אל המחשב ומאשר הוספת מפתח לרכב. שלב זה כרוך אף הוא בעלות כספית בחלק מהמקרים והלקוח מחויב בגינו להלן "קידוד המפתח". כמו כן, מנעולנים רבים מחזיקים מכשירים אשר מבצעים "שכפול" של השבב ולא "קידוד" של השבב ברכב באמצעות מחשב.
על ההבדלים בין שיטות אלו ניגע בהמשך. במאמרים שונים ברשת ניתן לקרוא "שכאשר משכפלים מפתח לרכב צריך לקודד במדויק גם את השבב שנמצא במפתח". מדובר בטעות או הטעיה, או שמישהו שאינו בעל מקצוע כתב את המאמר. אין דבר כזה קידוד מדויק, או שהשבב מקודד או שהוא לא מקודד.

ג. קידוד השלט – השלב האחרון, קידוד השלט החכם / השלט שבמפתח משולב שלט. המפתח שלנו מכיל שלט לעתים רבות, שלט זה הוא שלט נוחות ותפקידו לפתוח ולסגור את הרכב מרחוק. לא מדובר בשלט אזעקה שכן, משנת 2010 אנחנו כבר לא שומעים את האזעקות של הרכבים מצפצפות בימי גשם קרים כשחתול מחליט לבקר את הרכב. הסיבה לכך היא רגולציות של המשרד לאיכות הסביבה. משנת 2010 אין יותר סירנות באזעקות ברכבים בארץ ומי שרכבו יצפור ויטריד את מנוחת השכנים מסתכן בדוח כספי.
כאמור בשלב זה נותר לנו לגרום ללחצנים שבשלט לפתוח מרחוק את הדלתות ולנעול מרחוק את הרכב פעולה נוספת אשר מצריכה קידוד טכני של איש מקצועי. כל הפעולות האמורות משוכללות ונאמדות במחירו של המפתח לרבות עלות השלט המפתח והשבב בו מאובזר המפתח היוקרתי שלנו…

הנה סרטון דוגמא המראה איך נעשה שכפול שלט חכם לסקודה קודיאק 2019. זהו קידוד מקצועי של שלט חכם כאשר בקידוד זה כל הפונקציות מקודדות עם הרכב בפעולה אחת. גם השלט הרחוק וגם הנעה.

חסכו את עלויות התיווך – על כן, כאשר פונים למוסך אין ביכולתו לחתוך את המפתח בעצמו ולעתים אין ביכולתו לייצר PIN CODE ולכן הוא נזקק לשירותי מנעולן אלו מהווים תוספת ניכרת למחיר של המפתח אותה יכול לחסוך הלקוח כאשר הוא פונה ישירות למנעולן שלנו.

מתי כדאי לשכפל מפתח לרכב ?

כפי שהסברתי, יש הבדל גדול בעלויות כאשר אנו נמצאים במצב של "שחזור מפתח לרכב" לבין מצב בו יש לנו מפתח מקודד אחד ויש באפשרותנו לשכפל מפתח. לעתים קרובות, אנו מקבלים בבית העסק שיחה הפותחת בשאלה "כמה עולה לשכפל מפתח לרכב?"
לא ברור אם מדובר בתמימות או ישראליות, אבל לאחר שהלקוח שומע מחיר נמוך שנע בין 99 ל- 299 ש"ח עבור שכפול, הלקוח מבקש שנגיע אליו. כאן אנו כבר מבינים שהלקוח אינו מבין שהוא אינו במצב של שכפול מפתח בעלות מופחתת אלא במצב של שחזור בעלות לא קטנה. לכן, חשוב מאוד שלא להגיע למצב בו אבדו כל המפתחות לרכב, ולשכפל מפתח כל עוד האחרון בידינו !
הקדימו תרופה למכה ושכפלו מפתח לרכב בטרם תאבדו את האחרון אשר ברשותכם וכך תחסכו עלויות רבות.

מה עלי לעשות אם השלט החכם אינו מגיב על הרכב ?

הרכבים החדשים מצוידים בשלט חכם (שלט קרבה או שלט "ידיים חופשיות"). ברכבים אלו הרכב מזהה שהנהג מתקרב והמנעול בדלת הנהג או בכל הדלתות נפתח בעת מגע בידית וניתן להיכנס לרכב. לאחר שנכנסנו לרכב ההנעה מתבצעת באמצעות כפתור PUSH START (לחצן הנעה) במקום סיבוב מכאני של המפתח במתג ההצתה.
אחת לפרקים אנו מקבלים מלקוחות פניות שהמפתח החכם שלהם אינו מגיב על הרכב, זה לא אומר שצריך לרכוש שלט חכם חדש.
אנו ממליצים לעבור למדריך פתרון התקלות בשלט חכם בטרם ממהרים לרכוש חדש. כמובן שאנו גם זמינים  עבורכם בטלפון או ב- WHATSAPP לקבל סיוע ותמיכה טכנית גם אם לא רכשתם מאיתנו ומדובר במוצר שהגיע עם הרכב מהיצרן.
ראשית אנו ממליצים להחליף סוללה ולבדוק שהסוללה שרכשנו בתוקף לפחות 9 שנים קדימה. כלומר אם אנחנו ב- 2021 יש לרכוש סוללה שמוטבע עליה תוקף של עד שנת 2030.
לקוחות רבים רוכשים סוללות במקומות בהם אין תחלופה גבוהה, חושבים שרכשו סוללה מלאה ולאחר ההחלפה השלט עדיין אינו פועל כשורה ולא ברור להם מדוע. חשוב לציין כי הסוללות מתרוקנות על המדפים בתוך האריזות, ולכן חשוב לרכוש סוללה עם תוקף ארוך ובמקום בו יש תחלופה גבוהה.
לאחר מכן במידה והשלט עדיין אינו מניע, ניתן להצמיד אותו לאזור הנעה פסיבית אשר מאפשר הנעת חירום. על כך ניתן לקרוא בהרחבה ואף לצפות בסרטון ההדגמה שלנו "איך להניע את הרכב עם מפתח חכם כשנגמרה הסוללה".

 

 

Open chat
דילוג לתוכן