יש לכם שאלות ? פשוט התקשרו אלינו: טלפון: 077-4362672

תיקון סוויץ לרכב

תיקון סוויץ לרכב

לקוחות רבים פונים אלינו ומופתעים כי למרות שמדובר ברכב ממודל חדש כבר מתג ההצתה אינו מגיב כראוי. המתג נתקע או עובד על ריק. מכניקה עתיקה ומסורבלת השתדרגה לאלקטרו-מכאניקה מתוחכמת. לפיכך, גם רכבים חדשים עשויים להיתקל בבעיות מכאניות במתג ההצתה או במנעול הדלת. אנו מציעים שירות תיקון סוויץ לרכב.

עד לפני 6-8 שנים לכל הרכבים הותקן מנעול בכל דלת, בתא המטען ובתא הכפפות, לרבות מתג ההצתה. היום בדגמים החדשים ניתן להבחין במנעול מכאני בדלת הנהג בלבד ולעתים בתא המטען. השימוש במפתח המכאני הלך ופחת עם השנים. יצרני הרכב החלו להסיר צילינדרים מיותרים ככל הנראה כחלק מניסיון לחסוך וגם למזער אפשרויות פריצה לרכב.
ברכבים מסוימים דגמי 2010 ומעלה ניתן אף להבחין שאין כלל מנעול גם לא בדלת הנהג (למעט רנו שנתונים 2004 ומעלה). לא כך הדבר !
כחלק מההרגל שלנו לפתוח את הרכב באמצעות השלט הרחוק התעלמנו מהיעדרו של מנעול בדלת הנהג. המנעול עדיין שם ! ניתן להבחין ברכבי לנד רובר, פולקסווגן, רנו, סיאט ועוד רבים אחרים כי המנעול מתחבא מאחורי מכסה.

אם כך נשאלת השאלה, מדוע יש צורך במנעול בדלת הנהג ומדוע הוא מכוסה ומוסתר?

במקרה בו מצבר הרכב התרוקן, מערכת הנעילה המרכזית תצא מכלל פעולה. לפיכך לא נוכל לפתוח את הרכב עם השלט שברשותנו.
כמו כן, במידה והסוללה בשלט שך המפתח שבידינו התרוקנה אזי גם במקרה שכזה לא נוכל להיכנס אל הרכב.

רכבים שונים מצוידים היום במפתחות קרבה חכמים (מפתח PROXIMITY HANDS FREE) או מפתח חכם SMART KEY.

שכפול מפתח לרכב אוודי

מפתח חכם הוא כזה אשר "נשאב" לתוך חור בדומה למתג הצתה.
מדובר במתג הצתה אלקטרו מכאני. לדוגמא ברכבי AUDI המצוידים במפתחות כמו אלו שבתמונה:

 

 

רכבי קבוצת VAG בכלל ורכבי פולקסווגן בפרט ידועים בתקלות מכאניות במנעול דלת הנהג ומתג ההצתה. מתג ההצתה הכוונה לסוויץ. לנו ניסיון רב בתיקון וחידוש מנעולנים לרכבים גרמניים מכל הסוגים. להלן מספר דוגמאות לעבודות שביצענו וצולמו בבית העסק.

 

להלן מספר דוגמאות לתקלות סוויץ נפוצות אותן בהן אנו מטפלים:

  • חילוץ מפתח תקוע בסוויטץ ואינו יוצא.
  • תיקון מצב בו המפתח נכנס עד אמצע הסוויטץ במקום עד הסוף.
  • שליפת מפתח שבור בסוויטץ.
  • תיקון סוויטץ לרכב שנתקע. דבר זה קורה לרוב ברכבים גרמניים, למרות שהמפתח נכנס עד הסוף הוא עדיין אינו מסתובב בסוויטץ. תקלה זו נפוצה ברכבים מקבוצת VAG – פולקסווגן סיאט סקודה ואודי.
  • ברכבים קוריאנים כמו יונדאי וקאיה ישנה תקלה נפוצה דומה.המפתח נכנס עד אמצע הסוויטץ ואינו מסתובב כמובן שגם לכך יש לנו פתרון.
  • ברכבי טויוטה ישנה תקלה אלקטרו מכאנית נפוצה. זו תקלה אשר מונעת מלוח השעונים להידלק למרות שהמתפתח אכן מסתובב בסוויטץ . פנו אלינו לפתרון.
  • תיקון סוויץ לרכב
  • שיפוץ וחידוש סוויץ.

הערה חשובה וטיפ ללקוחות:

כאשר הסוויטץ תקוע לקוחות רבים מחליטים לפעול בעצמם ולשמן את הסוויץ. פעולת השימון אינה פותרת את התקלה בסוויטץ. ההפך הוא הנכון ! שימוש בשמן במתג הצתה תקול לגרום לו אף לעבוד בצורה פחות טובה ! השמן מתייבש והופך לדבק המאגד את הלכלוך שהצטבר במתג ההצתה והוכנס אליו עם המפתחות ללא ידיעתו. בכל אופן אם יש תקלה בסוויץ אנו ממליצים לא לרסס שמן מכל סוג שהוא גם לא WD40 !!!

הבעיה אולי תפתר למספר דקות אך לאחר ייבוש השמן הנזק יהיה רב יותר ועלות התיקון גם היא תגדל. 

פעולת השימון בעצם מאפשרת לפינים (דיסקיות) לחזור למקום ומאפשרות לצילינדר להסתובב. לאחר שהשמן יתייבש הלכלוך יתקע את הדיסקיות ולעתים אף לא יהיה אפילו ניתן לתקן את המנעול התקול !
תרופות סבתא יעילות מאוד אך לא לתיקון מתג הצתה. פתרון מקצועי לטווח הרחוק הוא פירוק המנעול התקול, הסרה והחלפה של הדיסקיות התקולות וגירוז בעדינות בשמן גריז המיועד לצילנדרים.

במידה ואין באפשרותך להניע את הרכב ולהגיע לחניה התפעולית שלנו נוכל לסייע לך בביתך או בכל מקום בו נתקעת. ברשותנו צוות מנעולני רכב מקצועיים עם ניסיון של 3-35 שנים ! כל אחד ותחום מומחיותו בבית העסק.
נשמח לסייע לך בשטח ולשלוח טכנאי לחילוץ ותיקון הסוויטץ התקול.

לקבלת שירותי מנעולן לתיקון סוויטץ לחץ כאן

Open chat
דילוג לתוכן